Telefonia IP dla firm

Kto powiedział że telekomunikacja nie może być prosta i przyjazna?

Telefonia internetowa VoIP i jej wyjątkowość.

Teoria oraz praktyka na temat technologii VoIP w kilku zdaniach.

A więc odkryjmy karty.

Teoria na start

Szczypta wiedzy
Technologia VoIP (ang. voice over internet protocol) jest cyfrową technologią, przesyłania głosu za pomocą Internetu. Telefonia IP to wysoka jakość połączeń i niskie koszty z zupełnym wyeliminowaniem kabli łącz miejskich oferowanych przez klasycznych operatorów telekomunikacyjnych.  Nowoczesna platforma telekomunikacyjna, jaką posiada foneo, zapewni Tobie dostęp do usług takich jak: przekierowywanie połączeń, wirtualny fax, bieżący dostęp do bilingu oraz wszelkich ustawień dostępnych z poziomu Panelu Klienta.
Sieć telefoniczna podąża za Tobą
Telefonia internetowa daje ci możliwość kontaktu ze swoimi klientami, partnerami biznesowymi, kolegami i koleżankami z pracy wszędzie. Odbieraj telefony służbowe gdziekolwiek się znajdujesz: w biurze, w podróży, pracując z domu, a nawet będąc za granicą. Możesz Tworzyć oddziały na całym świecie i rozmawiać za darmo między nimi wybierając numer wewnętrzny.
Nie martw się o rachunki
Minimalny abonament, zauważalnie niższe rachunki na rozmowy międzymiastowe i międzynarodowe, bez konieczności zakupu specjalnych urządzeń, brak opłaty za instalację i utrzymanie systemu. Będziesz zadowolony z kwoty, którą zobaczysz na rachunku foneo.

SIP Trunk jako skuteczna alternatywa.

Co to jest SIP TRUNK
SIP Trunk w telefonii biznesowej jest skuteczną alternatywną dla tradycyjnych linii analogowych czy łączy ISDN , która zamiast przestarzałych kabli telefonicznych wykorzystuje transmisję głosu przez sieć Internet. Na jednym koncie SIP w zależności od ilości dostępnych kanałów można prowadzić od jednej do kilkudziesięciu rozmów jednocześnie. Dlatego też SIP Trunk jest polecany przede wszystkim dla firmy, które chcą obsługiwać więcej niż jedną rozmowę jednocześnie – zarówno w ruchu przychodzącym jak i wychodzącym.
Zalety
SIP Trunk to krok w przyszłość, jaki możesz wykonać, aby rozszerzyć lub ulepszyć swoją działalność. Podobnie jak w przypadku linii ISDN usługa ta umożliwia skierowanie całego ruchu przychodzącego na jeden numer firmowy lub też kierowanie połączeń z różnych numerów publicznych na przypisane im bezpośrednie numery wewnętrzne (DDI) do poszczególnych pracowników, grup lub działów, które będą się różniły tylko końcówką.
Co zyskujesz?
Możliwość posiadania numeracji w dowolnej strefie numeracyjnej. Mimo że siedziba Twojej firmy jest np. w Warszawie, możesz korzystać z numeracji z Gdańska, Krakowa, Poznania czy innego miasta. Klienci zazwyczaj chętniej dzwonią i odbierają połączenia lokalne. Jednocześnie numeracja z wielu stref może świadczyć o firmie wielooddziałowej, która zgłoszenia telefoniczne może przyjmować do jednego centrum kontaktowego dla klientów. Mówiąc w skrócie, SIP Trunk to przede wszystkim nowoczesny sposób komunikacji, z którego możemy skorzystać wszędzie tam, gdzie jest dostęp do sieci Internet. To także zauważalne podwyższenie jakości obsługi biznesowej dla telefonii.

Telefonia VoIP a bezpieczeństwo

Co musisz wiedzieć
Kwestia bezpieczeństwa są obecnie największym wyzwaniem związanym z wdrażaniem technologii VoIP. Budując sieć opartą o VoIP często zapominamy o przyłożeniu odpowiedniej wagi do bezpieczeństwa. Tymczasem telefonia IP korzysta z tradycyjnych sieci transmisji danych, przez co jest narażona w tym samym stopniu na zagrożenia, które występują w sieciach firmowych i komputerach użytkowników. Najczęstsze formy zagrożeń możesz to: DoS (Denial of Service): jest formą ataku polegającą na wyczerpaniu całej dostępnej przepustowości łącza lub przeciążeniu urządzeń świadczących usługi VoIP. Atak taki może polegać na zalaniu komunikatami sygnalizacji SIP urządzeń typu centrala, telefon, bramka powodując zrywanie połączeń i uniemożliwia nawiązywanie nowych. Kolejnym ważnym aspektem są: połączenia fraud - czyli generowanie sztucznego ruch telekomunikacyjnego. Polega on na wyłudzaniu dużej ilości niechcianych połączeń na numery o podwyższonej opłacie.
Dobre praktyki
Jest kilka podstawowych działań, które należy podjąć na etapie planowania VoIP lub mając już działające rozwiązanie, które sprawią, że system będzie dobrze zabezpieczony. Są to najczęściej wykorzystywane te same zabezpieczenia, które stosuje się w sieciach transmisji danych. Pierwszym krokiem powinno być zapobieganie nieautoryzowanemu dostępowi do sieci. Warto także zmienić hasła dostępowe do wszystkich urządzeń VoIP na bardziej skomplikowane i trudne do złamania. W ramach komunikacji firmowej jeśli to możliwe to ograniczyć do niezbędnego minimum uprawnienia poszczególnych użytkowników do dzwonienia na prefiksy międzynarodowe. Bezpieczeństwo VoIP wymaga stałego dozoru. Oznacza to konieczność monitorowania sieci pod kątem podejrzanych zdarzeń, jak również zarządzania systemem operacyjnym i aplikacjami VoIP. Trzeba pamiętać o instalacji łatek bezpieczeństwa zaraz po ich udostępnieniu.
Jak foneo dba o Twoje bezpieczeństwo
Mając na uwadze kwestie bezpieczeństwa wprowadziliśmy na naszej platformie kilka prostych ale skutecznych narzędzi dostępnych z poziomu Panelu Klienta. Zmiana hasła dostępowego do konta VoIP . Pamiętaj aby używać trudnych do odgadnięcia haseł. Limity kwotowe na połączenia. Ustalenie limitu pozwoli określić do jakiej kwoty mogą być realizowane połączenia w danym okresie(najczęściej miesięcznym) – każde kolejne połączenie po osiągnięciu limitu będzie blokowane. Blokada adresów IP. Ograniczenie wykonywania połączeń wychodzących dla danego terminala(telefonu, centrali) tylko z określonego adresu IP lub danej podsieci. Dodatkowo nasz system monitoruje podejrzany ruch fraud blokując dane konto do czasu wyjaśnienia czy był on generowany świadomie przez użytkownika.

Dlaczego warto mieć numer stacjonarny

Większe zaufanie
W dobie powszechnie postępującej cyfryzacji jak i mobilności wydawałoby się iż posiadanie numeru stacjonarnego jest zbędnym kosztem i balastem finansowym dla Twojego biznesu. Jednak nadal okazuje się że numer stacjonarny to ważny atrybut szanującego się przedsiębiorstwa, który pozwoli Ci utrzymać profesjonalny wizerunek.. Nawet jeśli połączenia wykonywane są na Twój stacjonarny numer telefonu to możesz je odbierać na swoim telefonie komórkowym i nadal pozostać mobilnym. Firma z miejscowym stacjonarnym numerem telefonu zyskuje więcej zaufania klientów mimo że fizycznie Twoje biuro może znajdować się gdziekolwiek chcesz.
Urządzenia do obsługi VoIP
Wyjątkowość technologii VoIP daje nieograniczone możliwości w sposobie komunikacji. W foneo możesz dzwonić i odbierać rozmowy korzystając z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu, może to być smartfon, tablet, laptop lub komputer stacjonarny z zainstalowaną aplikacją typu softphone. Użytecznym rozwiązaniem może być także zakup telefonu IP. Konfiguracja większości powyższych urządzeń nie jest mocno skomplikowana. Więcej informacji jak korzystać z foneo jest opisana na naszej stronie w menu Pomoc/Konfiguracja urządzeń.
Przenieś numer
Podążaj za Swoimi klientami, nawet jeśli znajdują się oni w innej części kraju. Podłącz numer z numerem kierunkowym strefy, w której chcesz aby Twój biznes był obecny, a klienci będą mogli dzwonić do Twojej firmy zupełnie tak jakby Twoje biuro było tuż obok. Przenieś numer stacjonarny do foneo a Twój numer nie będzie już fizycznie związany z żadną linią telefoniczną i zostanie z Tobą nawet w przypadku przeprowadzki. Przeniesieniem Twojego numeru zajmiemy się my. Wypełnij dokumenty, podpisz umowę wyślij je do nas i ciesz się możliwościami telefonii internetowej.